Multifunkční šátky na obličej | Budoucnost sportu?
Ochrana proti virovým onemocněním nás pomalu dohání k tomu, že si budeme muset zakrývat nos a ústa při každé společenské interakci. Některá opatření jsou bohužel nezbytná. Při sportování člověk často prská a kašle (pokud běhá jako já), takže je jen logické, že se tato opatření dotknou i sportování.
Šátky na olympijských hrách?
Pokud se nezruší / nepřeloží olympijské hry v Tokyu pro 2020, tak bychom se klidně mohli dočkat toho, že si sportovci a atleti budou muset zakrývat ústa. Roušky, přes které se dýchá horko těžko nepřipadají v úvahu, proto budou muset výrobci přijít na způsob, který je bezpečný pro atlety, jejich okolí, a který nijak výrazně neomezuje jejich sportovní výkony. Jedním z takových způsobů, jak toho docílit, je vývoj multifunkčních šátků na obličej, které budou prodyšné.
Sport se také může do budoucna posouvat směrem, který by byl poněkud drastický. A to měření každého závodníka zvlášť tak, aby nepřicházel do kontaktu s ostatními. To samozřejmě není možné u týmových sportů, jako je fotbal nebo vodní pólo (u kterého by i namočené šátky nebyly nic extra). Kam se tedy budou posouvat týmové sporty?
Minihry ve fotbale?
Například u fotbalu může dojít ke změně, že místo zápasů si mužstva budou poměřovat, kdo se trefí do terče fotbalovým míčem z největší vzdálenosti, všechny zápasy se můžou rozhodovat penaltovými kopy nebo běháním s míčem na čas.
E-sporty na olympijských hrách
E-sporty by nebyly nijak omezeny, protože u nich není nutnost jakékoliv přímé interakce s dalšími hráči, takže by se klidně mohly stát budoucností olympijských her. Jedni by to považovali za degradaci sportu, jiní za jistý upgrade. Ať už se nám to líbí nebi ne, kompetitivní hraní her nabírá na popularitě a ve výsledku je jedno, jestli se díváme, jak někdo hraje fotbal nebo třeba FIFU 2020.
Další budoucností sportu jsou také doplňky stravy zvané SARMs