• Sportuj a odpočívej

    články o sportu a relaxu nejen v okolí Harrachova

Běhání po Liščí trase

Vítejte v Harachově! Jste sportovně založení a máte rádi dobrodružství? Nevadí Vám náročnější trasy a hledáte běžeckou trasu, která není příliš obvyklá? Už Vás nebaví nudné cyklostezky, trenažery a potřebujte pořádný terén, který po zdolání oslavíte pivem a budete se cítit jako vládci přírody? Liščí trasa je tedy to pravé!

mumlavské vodopády

Liščí stezka je velice oblíbená mezi harachovskými turisty a hlavně dětmi. PO trase jsou totiž strategicky rozmístěny různé prolézačky, kterým tito mladí turisté nemohou odolat. A to celé je doprovázeno nádhernou přírodou – úžasnými borovicovými lesy a přenádherným a slavným Mumlavským vodopádem. 

Celá délka trasy Liščí trasy je 20 km, což už je na běh velice ucházející délka a i při tempu vrcholného sportovce. Celá trasa vede krkonošským národním parkem, takže víte, že se máte na co těšit.

Co si vzít s sebou?

  • Rozhodně si vezměte pevnou obuv, jakmile jednou došlápnete vedle, neštěstí může být na cestě.
  • Dále si vezměte pití, pít vodu z Mumlavského vodopádu doporučuji opravdu jen těm největším tvrďákům.
  • Něco na jídlo. Kdo ví, kdy se vrátíte. Po stezce jsou sice hostince, ale o upoceného alfa-samce třeba tolik nestojí. (ve vodopádu ryby nejsou a oheň si rozdělat nemůžete)
  • Dobrou náladu a pevné nervy

 

Trasa je náročná a pro začátečníky bych ji rozhodně nedoporučoval, ale pokud ji zvládnete uběhnout, pak už zvládnete všechno na světě – minimálně to ve Vás zanechá takový pocit. Jestli se budete zastavovat u vodopádu, zkuste po Velké Mumlavě poslat nějaké plastikové modely lodí, to by mohla být zábava.

Nejvyšší místo trasy je 1380 metrů nad mořem, což je o 500 metrů víc, než nejvyšší budova na světě. 

Hodně štěstí, Petrův zdar a neubližujte liškám, prosím.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4