• Sportuj a odpočívej

    články o sportu a relaxu nejen v okolí Harrachova

Jak vyčistit umělou trávu?

Pokud vám z umělé trávy těžko nebo vůbec neodtéká dešťová voda, něco je špatně. Důvodů, proč tomu tak je může být několik, nejčastěji se však jedná o zanedbanou údržbu, která je po pár letech nutná. Pokud se povrch pravidelně využívá, vsyp a nečistoty se zašlapou do struktury umělé trávy a vytvoří neprodyšnou vrstvu. Pokud zaprší, voda nemá kam odtéct a a tvoří se kluzké plochy s plísněmi nebo houbami. V tomto článku si řekneme, jak provádět základní údržbu umělého trávníku.

mělý povrch víceúčelové hřiště

Jak sem zmínil v úvodním odstavci, umělý povrch víceúčelové hřiště nejvíc poškodí sama příroda. Pokud není hřiště zastřešeno, tak se musí počítat s tím, že na něj bude pršet, sněžit, padat listí a prášit se. Základní údržba spočívá v pravidelném odstraňování těchto hrubých nečistot. Pokud tak tyto úkony nebudete dělat, dojde ke znečištění vsypu a nemožnosti odtoku vody. Ve vlhkém trávníku se daří houbám a jiným organismům.

Základní čištění

Stejně jako na zahradě, použijte k odstranění listí a zbytků mechu nebo hlíny fukar, kterým sfoukáte nečistoty na jedno místo, odkud jej odstraníte. V případech, kdy se vlivem vyšší vlhkosti začnou objevovat první lístky plevele nebo mechu, okamžitě aplikujte postřiky, které zamezí šíření. Při použití jakéhokoliv chemického prostředku dbejte zvýšené opatrnosti, co to s umělým trávníkem dělá. Uvidíte-li defekty, okamžitě s aplikací přestaňte. Jednou za nějaké období bude potřeba vykartáčovat umělou trávu. K tomu slouží speciální kartáč. Tímto kartáčem je potřeba postupně vykartáčovat celý povrch a po tomto úkonu provést zásyp. Není to nutní, ale zamezíte brzké degradaci. Při údržbě umělého trávníku používejte vždy k tomu určené nástroje, nejčastěji jsou vyrobeny z plastu.

Kdy je vhodné čistit?

První pravidlo, kdy provádět čištění umělého trávníku je ve chvíli téměř naprosto suchého trávníku. Můžete to zkusit i u mokrého, ale nedocílíte tak důkladného efektu, spíše celý stav zhoršíte. Druhé pravidlo neexistuje, protože údržbu lze provádět během celého roku. Výrobcem doporučená frekvence je však 1x ročně.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4