• Sportuj a odpočívej

    články o sportu a relaxu nejen v okolí Harrachova

Jak vyčistit umělou trávu?

Pokud vám z umělé trávy těžko nebo vůbec neodtéká dešťová voda, něco je špatně. Důvodů, proč tomu tak je může být několik, nejčastěji se však jedná o zanedbanou údržbu, která je po pár letech nutná. Pokud se povrch pravidelně využívá, vsyp a nečistoty se zašlapou do struktury umělé trávy a vytvoří neprodyšnou vrstvu. Pokud zaprší, voda nemá kam odtéct a a tvoří se kluzké plochy s plísněmi nebo houbami. V tomto článku si řekneme, jak provádět základní údržbu umělého trávníku.

mělý povrch víceúčelové hřiště

Jak sem zmínil v úvodním odstavci, umělý povrch víceúčelové hřiště nejvíc poškodí sama příroda. Pokud není hřiště zastřešeno, tak se musí počítat s tím, že na něj bude pršet, sněžit, padat listí a prášit se. Základní údržba spočívá v pravidelném odstraňování těchto hrubých nečistot. Pokud tak tyto úkony nebudete dělat, dojde ke znečištění vsypu a nemožnosti odtoku vody. Ve vlhkém trávníku se daří houbám a jiným organismům.

Základní čištění

Stejně jako na zahradě, použijte k odstranění listí a zbytků mechu nebo hlíny fukar, kterým sfoukáte nečistoty na jedno místo, odkud jej odstraníte. V případech, kdy se vlivem vyšší vlhkosti začnou objevovat první lístky plevele nebo mechu, okamžitě aplikujte postřiky, které zamezí šíření. Při použití jakéhokoliv chemického prostředku dbejte zvýšené opatrnosti, co to s umělým trávníkem dělá. Uvidíte-li defekty, okamžitě s aplikací přestaňte. Jednou za nějaké období bude potřeba vykartáčovat umělou trávu. K tomu slouží speciální kartáč. Tímto kartáčem je potřeba postupně vykartáčovat celý povrch a po tomto úkonu provést zásyp. Není to nutní, ale zamezíte brzké degradaci. Při údržbě umělého trávníku používejte vždy k tomu určené nástroje, nejčastěji jsou vyrobeny z plastu.

Kdy je vhodné čistit?

První pravidlo, kdy provádět čištění umělého trávníku je ve chvíli téměř naprosto suchého trávníku. Můžete to zkusit i u mokrého, ale nedocílíte tak důkladného efektu, spíše celý stav zhoršíte. Druhé pravidlo neexistuje, protože údržbu lze provádět během celého roku. Výrobcem doporučená frekvence je však 1x ročně.

Další aktuální články:

HLEDÁTE KVALITNÍ ÚKLIDOVÉ SLUŽBY VE ZLÍNĚ? CLEAN ZLÍN SI PORADÍ S ČÍMKOLIV!

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4