• Sportuj a odpočívej

    články o sportu a relaxu nejen v okolí Harrachova

Chlazení haly: adiabatický systém nebo klimatizace

Aktuálně panují opravdu tropické teploty. V kancelářích a domech se to řeší klimatizací ale co takové průmyslové haly? Vysoká teplota ubírá síly jak zaměstnancům, tak i strojům, které se snadno přehřejí a vypnou. Předmětem tohoto článku budou způsoby chlazení průmyslových hal.

chlazení průmyslových hal

Sami víte, že vysoká teplota je vyčerpávající pro lidi nebo zvířata. Čím vyšší teplota je, tím víc jsme unaveni, potíme se a přestáváme být ostražití. Tento řetězec několika aspektů může dohromady vyvolat kolaps nebo pracovní úraz. Stejně jako lidi mají i stroje svou "ideální" teplotu při které je docíleno maximální efektivity. Vlivem vysoké teploty chlazení nestihá a stroje se mohou zahřát natolik, že se vypnout nebo dokonce poškodí. Z těchto důvodů je nutné teplotu snižovat a držet v určité mezi, tzv. tepelný komfort.

Jak chladit halu?

Nejpoužívanějším typem chlazení je adiabatický systém. Jedná se o chlazení, které je ekonomické a velmi efektivní, proto je výhodněji než instalace klasické klimatizace. Adiabatické jednotky se umisťují buď na střechu nebo boční stěny haly a fungují na principu přeměny citelného tepla na teplo latentní, tedy skryté. Poté dochází k odpaření vody, která cirkuluje přes speciální vložku. K chlazení se tedy využívá odpařování! Aby došlo k efektivnímu chlazení je nutné docílit vysoké teploty a ideální vlhkosti vstupujícího vzduchu do adiabatické jednotky.

chlazení průmyslových hal

Čím je teplota vyšší teplota a vlhkost naopak nižší, tím lépe chlazení funguje. V praxi to vypadá tak, že do prostoru průmyslové haly je dopraven ochlazený a čerstvý vzduch, přičemž teplý je přirozeně odváděn pryč.

Adiabatické chlazení je opravdu efektivní a cenově zajímavé řešení, jak snížit teplotu v hale. Nepodceňujte proto parné dny, riskujete pracovní úraz nebo zastavení výroby. Pokud aktuálně řešíte tuto problematiku, kontaktujte společnost TIGEMMA Engineering. Jedná se o léty prověřenou společnost, která se zabývá nejen montáží chlazení ale také projekcí a realizací kompletních průmyslových vzduchotechnik a digestoří.

 

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4