• Sportuj a odpočívej

    články o sportu a relaxu nejen v okolí Harrachova

Plánujeme výlet na běh

Léto je ideální doba na běhání. Před tím, než vyběhnete, se ale pořádně připravte, aby váš výkon nemusel skončit dřív, než pořádně začne.


Obyčejné běhání není žádný vrcholový sport. Je to vlastně přirozený pohyb, který by čas od času měli dělat všichni. Je dost možné, že máte práci, při které neustále sedíte a proto je pro vás běh nebo pohyb obecně ještě důležitější. Pokud ale nejste na běh zvyklí, mohl by se pokus o cvičení nepříjemně zvrtnout, tak vám dáme několik tipů, jak si běhání užít bez starostí.
1. Pořiďte si pořádné boty. První věc, která by se mohla zvrtnout (nebo spíš vyvrtnout), je váš kotník. Proto investujte do lepších tenisek s pořádnou podporou pro kotník. Hlavně pokud se chystáte běhat v lese nebo na dalších místech s nerovným povrchem. Taky se nebudete moct vymlouvat na to, že vás bolí nohy a chtě nechtě budete muset pokračovat.
2. Přibalte si vodu. Fakt. Hlavně pokud běháte v těch největších vedrech (wow, jak?). Běh a je pohyb a při běhu se potíte a přicházíte o vodu, kterou musíte doplnit. Navíc jenom nedoplňujete tekutiny, ale taky máte extra zaváží, které vám běh ztíží. A to je v tomhle případě super.
3. Investuje do dobrého oblečení. Je vyrobeno speciálně pro to, aby se v něm hýbalo a bude vám v něm pohodlněji, než třeba v teplácích a vytahaném tričku.
4. Vytipujte počasí. Počasí umí být docela protivně, tak si dávejte pozor na to, kdy vybíháte a jak dlouhou trasu plánujete. Nechcete přece, aby vás v půlce chytil déšť. Pokud předpověď hlásí špatné počasí na další týden dopředu, radši vyražte do posilovny na fitness trenažery. Není to sice tak super jako běhání v přírodě, ale stačí to.
Proč se vám vyplatí běhat? Zlepšujete kondici, odreagujete se, zapomenete na starosti, poznáte okolí a můžete dohnat to, jste nestihli přes jaro.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4